دانشگاه Fairleigh Dickinson University، یک دانشگاه آمریکایی در قلب شهر ونکوور کانادا است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی نیز پذیرش تحصیلی صادر می کند.

با تحصیل در کانادا می توان تجربه و فارغ التحصیلی از یک دانشگاه آمریکایی را در رزومه تحصیلی ثبت کرد.

در ادامه این صفحه از معرفی دانشگاه های کانادا به نحوه تحصیل در دانشگاه فارلی دیکینسون و همچنین شرح امکانات و خدمات این موسسه آموزشی پرداختیم.

 

دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

دانشگاه FDU با چهار پردیس مختلف یکی از دانشگاه‌های خصوصی آمریکا محسوب می‌شود که در کنار پلتفرم آموزشی آنلاین، دو پردیس اصلی آن در ایالت نیوجرسی ایالات متحده واقع شده، یک پردیس در شهر ونکوور کانادا و یک پردیس دیگر نیز در جنوب شرقی کشور انگلیس دایر کرده است.

پردیس ونکوور دانشگاه Fairleigh Dickinson جدیدترین پردیس این دانشگاه است که در سپتامبر سال 2007 در مرکز کلان‌شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا کانادا تاسیس شد.

مجموعه آموزش عالی Fairleigh Dickinson University در منطقه یل‌تاون Yaletown در نزدیکی کتابخانه عمومی شهر و در احاطه اقامتگاه‌های دانشجویی و مراکز اداری مهم شهر واقع شده است.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانند با اخذ پذیرش از پردیس کانادا دانشگاه FDU پس از گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی برای ادامه دوره در پردیس اصلی ایالت نیوجرسی این مجموعه اقدام کنند.

سازوکار این موسسه آمریکایی تحت نظر وزارت آموزش و پرورش مقاطع پیشرفته استان بریتیش کلمبیا مدیریت و سازماندهی می‌شود و در پایان به فارغ‌التحصیلان مدرک آمریکایی اعطا می‌شود.

در کنار دانشجویان بین‌المللی که موفق به دریافت پذیرش مجموعه آموزش عالی Fairleigh Dickinson University شده‌اند، کارمندان، مدرسان و کادر آموزشی نیز از 53 کشور جهان برگزیده شده‌اند.

پردیس ونکوور دانشگاه FDU یکی از معدود فرصت‌های این کشور برای دانشجویان بین‌المللی را رقم زده تا بتوانند است تا با تحصیل در کانادا و زندگی در جامعه کوچک و چند فرهنگی دانشگاه Fairleigh Dickinson، مدرک فارغ‌التحصیل آمریکایی به دست آوردند.

فرلی دیکنسون به‌عنوان بزرگترین دانشگاه خصوصی ایالت نیوجرسی سالانه برای بیش از ۱۲۰۰۰ مقاضی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را می‌پذیرد که از میان بیش از۱۰۰۰ دانشجوی خارجی از سراسر جهان به خود جلب می‌کند.

شرایط دانشگاه fdu

از شرایط مهاجرت به کانادا برای متقاضیان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه Fairleigh Dickinson در کانادا، برای ورود و تحصیل در این دانشگاه، باید حداقل معدل 16.5 و میانگین نمره 88 در آزمون های ورودی مانند SAT یا ACT داشته باشند.

اگر معدل متقاضی کمتر از این معدل تعیین شده باشد جای نگرانی نیست و فرد می تواند با کسب نمره خوب در کنکور این کسری معدل را جبران کند.

البته لازم به ذکر است که میانگین نمره برای رشته هایی مانند داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی و آموزش 88 نیست و متقاضیان این دوره ها باید نمره بالاتری کسب کنند.

این مطلب توسط موسسه ملک پور تهیه و نوشته شده است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع قانونا ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

این دانشگاه در مجموع 26 رشته در مقطع کارشناسی، 24 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 17 رشته به صورت مجازی ارائه می دهد.

دانشگاه فرلی دیکنسون کانادامتقاضیان بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور باید از هزینه شهریه دانشگاه انتخابی خود آگاه باشند تا بتوانند تصمیم بهتری برای ادامه تحصیل در کشور دیگری بگیرند.

هزینه تحصیل در دانشگاه Fairleigh Dickinson در کانادا حدود 59976 دلار در سال است و اگر متقاضیان بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه FDU دریافت کنند، متقاضیان می توانند این هزینه را به 13339 دلار در سال کاهش دهند.

یکی از نکات مهم تحصیل در این دانشگاه، اجازه داشتن همراه (شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال) می باشد.

لذا متقاضیان تحصیل در دانشگاه فارلی دیکینسون کانادا می توانند از خوابگاه های خانوادگی این دانشگاه استفاده کنند.

گرفتن بورسیه از این دانشگاه بستگی به رزومه تحصیلی و سوابق تحصیلی متقاضی دارد و در واقع سوابق تحصیلی باعث افزایش یا کاهش شانس گرفتن بورسیه می شود.

البته خوابگاه هزینه های جداگانه دارد. اگر متقاضی فرزند خردسال داشته باشد، 7500 دلار به ازای هر نفر و 4000 دلار به ازای هر نفر در صورتی که متقاضی با یک بزرگسال همراه باشد.

دانشکده ها و رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه FDU

در دانشگاه Fairleigh Dickinson تلاش بر این است که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه در مسیر رشته مورد نظر خود در آن رشته قرار گیرند و همچنین کارهای عملی انجام دهند تا بتوانند برای شروع کار در سراسر جهان آماده شوند.

بازار در زمینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه چندین دانشکده و تعداد زیادی رشته ارائه می شود و دانشجویان می توانند برای تحصیل در این دوره ها در دانشگاه فارلی دیکینسون کانادا اقدام کنند.

این دانشگاه از چهار کالج آکادمیک تشکیل شده است که عبارتند از: کالج هنر و علوم بکتون (در پردیس فلورهام)، کالج علوم و مطالعات حرفه ای (در پردیس متروپولیتن)، کالج تجارت سیلبرمن و کالج پتروسلی.

کالج بکتون بیش از 60 برنامه تمام وقت و پاره وقت برای دانشجویان ارائه می دهد.

کالج تجارت سیلبرمن دارای سه پردیس است.

در میان 12000 دانشجوی ثبت نام شده در دانشگاه فیرلی دیکنسون در کانادا، تقریباً یک سوم آنها در سطح عالی تحصیل می کنند. رشته های کارشناسی ارشد در هر چهار پردیس دانشگاه ارائه می شود که برخی از آنها فقط مجازی است که از جمله آنها می توان به کارشناسی ارشد و دکتری روانپزشکی بالینی اشاره کرد.

تحصیلات تکمیلی شامل دکتری داروسازی، دکتری پرستاری و دکتری تخصصی می باشد.

در سال 2012، دانشگاه Fairleigh Dickinson کانادا اولین دانشکده داروسازی خود را در پردیس Florham افتتاح کرد.

این دانشکده داروسازی دومین دانشکده داروسازی در نیوجرسی و اولین مرکز آموزشی است. این دانشکده همچنین در سال 1396 تأسیس شده است که دوره های جذابی را برای دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد که از جمله آنها می توان به رشته هایی مانند مدیریت دولتی، کارشناسی ارشد در امور جهانی و گروه تحقیقاتی نیز در دانشکده امور عمومی و جهانی این دانشگاه ارائه می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *